Екологічні переваги газонів та організованих ландшафтів

Чи знаєте ви, що реальна цінність газонів та організованих ландшафтів набагато вища, ніж приємна естетика та аромати?

✅ Газон набагато холодніший за асфальт або цемент. Він діє як “кондиціонер” для навколишнього простору. Насправді газони можуть бути на 31 градус холоднішими за асфальт і на 20 градусів холоднішими за голий ґрунт. Також дерева, що затіняють будинки, можуть знизити температуру на горищі на цілих 40 градусів.

✅ Трава грає життєво важливу роль у вловлюванні пилу, частинок диму та інших речовин, що забруднюють. Виробляє кисень та очищує навколишнє середовище.

✅ Здорові газони поглинають шкідливі для здоров’я стоки, які інакше могли б потрапити до водойм.

✅ Газони поглинають вуглекислий газ і розщеплюють його на кисень та вуглець. До речі, газон розміром 15×15 метрів виробляє достатньо кисню для сім’ї із чотирьох осіб.

 

✅ Газонна трава та рослинність значно знижують шумове забруднення; вони можуть знизити рівень шуму на 20-30% на твердих поверхнях, таких як бетон та тротуар.

✅ Газон уповільнює рух вод під час дощів та поглинає стоки у водойми.

Навіть у районах з обмеженим водопостачанням та посухою важливо, щоб газони та організовані ландшафти залишалися життєздатним компонентом здорових спільнот. Існує ряд стійких методів, які дозволять газонам та ландшафтам скоротити споживання води, але забезпечити важливі екологічні переваги.

 

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.