Як ландшафтний дизайн підвищить енергоефективність вашого будинку?

Підтримка прохолоди в будинку в спеку і тепла в холодну погоду може вимагати багато енергії і збільшення рахунків за опалення та електроенергію. Звичайно, ви можете захистити свій будинок від протягів та встановити енергоефективні вікна, але ландшафтний дизайн також може зробити ваш будинок значно енергоефективнішим.

Високі тінисті дерева – це найкращий спосіб захистити будинок від сонячного тепла влітку та холодних вітрів узимку. Листяні дерева краще підходять для північних регіонів, тому що вони пропускають тепле сонце крізь голі гілки в холодні місяці.

Вічнозелені дерева добре підходять для північної та північно-західної сторін вашого будинку як вітрозахисні смуги, які допомагають уповільнити втрату тепла з вашого будинку взимку.

Листяні дерева, що втрачають листя взимку, найкраще працюють на південній стороні вашого будинку, яка отримує найбільше сонячного тепла. Ці дерева захищають ваш будинок від палючого літнього сонця, але не закривають прохолодний вітерець. Невисокі дерева на західній стороні вашого будинку допоможуть захистити від гарячого полуденного сонця.

Більшість електричних компаній також пропонують садити дерева, щоб затінювати конденсатор кондиціонера для підвищення ефективності агрегату та зменшення витрат на охолодження на 10%. Але майте на увазі: конденсатору потрібен вільний простір для належного повітряного потоку, тому не садіть рослини надто близько і тримайте їх підрізаними.

Використання сонячного світла – один із найпростіших (і дешевих) способів для підвищення енергоефективності вашого будинку. Замість того, щоб живити вуличне освітлення від електрики у вашому будинку, ви можете використати сонячну енергію, щоб прикрасити свій ландшафт уночі.

Легко прикрасити доріжку до ваших дверей ліхтарями на сонячних батареях або спробувати повісити кулі або гірлянди на сонячних батареях навколо вашого патіо, тераси або фонтану, що створить неперевершену атмосферу.

Кожен сад потребує грамотного планування та цілорічного догляду. Мої знання, вміння та багаторічний досвід допоможуть вам у створенні “корисного” саду Вашої мрії. Це може бути разова “швидка допомога” або постійний догляд.