“Ефект метелика”

Ефект метелика

Згідно з “Ефектом метелика”, принципом теорії хаосу, помахи крил метелика можуть викликати ураган на іншому кінці світу. І хоча багато інших факторів сприяли урагану, наприклад, різний тиск повітря або погодні умови, але метелик зробив свій невеликий внесок. Це приклад того, як незначні дії можуть призвести до непередбачуваних та значних подій у майбутньому.

Нам властиво думати про те, що потрібно було б змінити у минулому. Ми розуміємо, що досягли б інших результатів або прожили б інше життя. Але зациклюючись на минулому і турбуючись про те, як слід було діяти або що можна було змінити, часто не береться до уваги те, як наші поточні дії неминуче впливають на майбутнє.

Наприклад, сьогодні багато критики про те, що люди забруднили планету та позбавили її природних ресурсів за останні сто років. А що до способу життя, який погіршує екологію сьогодні та посилює проблему глобального потепління, яка зростає.

“Що я можу зробити? Я лише одна людина”. Внесення невеликих змін, як стверджує ефект метелика, може призвести до радикальних результатів.

Перероблення та припинення використання одноразових пластикових предметів, обмеження споживання продуктів, зроблених з дерев, використання природної енергії для вироблення електрики – це зміни, які ми можемо внести та які можуть позитивно вплинути на нашу планету.

Ми можемо їздити на велосипеді або дійти пішки до місця призначення, замість скорочувати вуглецевий слід. Покупки на місцевому ринку дозволяють скоротити виробництво пластику для супермаркетів (яке використовує викопне паливо та викидає парникові гази у повітря) та знизити ймовірність того, що цей пластик потрапить у навколишнє середовище. Що стосується одноразових предметів – отримати від них якнайбільше застосувань.

Пейзаж двору також може допомогти у наших зусиллях захисту планети. Установка дощової бочки знижує кількість стоку дощової води з дахів, який може змітати різні хімічні речовини з добривом у водяні шляхи наших будинків.

Використання органічної мульчі не тільки знижує кількість хімічних речовин у навколишньому середовищі, але й допомагає утримувати воду у ґрунті та зберігати рослини здоровими.

Посадка дерев, квітів та інших місцевих рослин у наших дворах може знизити кількість вуглекислого газу в повітрі та ґрунті, а така проста річ, як вибір місцевих дерев та рослин, що підходять для нашого регіону, може допомогти нашим місцевим екосистемам процвітати та витрачати менше води.

Пейзаж навколо будинку також може допомогти запобігти збиткам від стихійних лих, що зростають: встановлення дренажних систем запобіжить затопленню, а створення пожежобезпечних зон для рослин допоможе запобігти поширенню лісових пожеж.

У нас є обмеження часу, і ми можемо не дочекатися, коли все зміниться на краще. Але вже сьогодні ми маємо можливість надати позитивний вплив на нашу планету, і ефект метелика доводить, що невеликі дії, які ми зробимо зараз, можуть мати величезний вплив на майбутнє.

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *