Як захищати чагарники взимку від пошкоджень

Чагарники взимку захист

Чагарники забезпечують візуальну красу, барвисте цвітіння і листове різноманіття в ландшафті, а також – місце проживання для комах і птахів цілий рік, навіть взимку. Але найхолодніші місяці року можуть бути найскладнішими для цих рослин через раптові пориви холоду, випадкової вологи та голодних тварин. Зимові збитки зазвичай проявляються навесні, коли кущі вже перебувають у стані відновлення або навіть відмирають. Ось чому краще приділити деякий час взимку, щоб перевірити захист своїх кущів від снігу, льоду, вітрів, які висушують та інших суворих умов.

📌 Слідкуйте за укриттям коріння протягом усього зимового сезону.
Нещодавно посаджені чагарники і кущі, які чутливі до низьких температур у вашому регіоні, потребують додаткового захисту на рівні ґрунту. Сніг, природно, допомагає ізолювати кореневу зону рослини і стримати температуру ґрунту, але ви не можете розраховувати на постійний 30-сантиметровий шар пухнастого снігу всю зиму в нашому регіоні. Тому підсипайте по необхідності мульчу навколо кущів із подрібненої кори, листя, соломи або компосту. І зніміть мульчу за перших ознак зростання навесні.

📌 Запобігайте пошкодження тваринами. Голодні тварини, зайці, миші та всі їхні родичі можуть перетворити чагарник на зимовий буфет, коли у ландшафті не вистачає джерел їжі. На жаль, жоден чагарник не застрахований від пошкодження тваринами особливо суворої зими. Найкращою тактикою є огородження особливо вразливих рослин, таких як туї та тиси.

📌 Захищайте кущі від зимових вітрів. Вічнозелені широколистяні чагарники, особливо сприйнятливі до зимових вітрів, які висушують. Сильні пориви морозного повітря можуть призвести до того, що листя або хвоя рослин втратить воду і зрештою стануть коричневими. Втрата води може бути досить сильною, щоб серйозно пошкодити чи вбити кущ. Допоможе створення тимчасового вітрозахисту навколо вразливих рослин. Для великих кущів вбийте кілька колів у землю навколо рослини. Оберніть колом мішковиною або брезентовою тканиною. Ніколи не використовуйте пластик; це може призвести до перепадів температури. Для невеликих кущів простим рішенням є рослинне покриття.

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *