Календар садівника. Березень

Весна зазвичай настає до середини березня, і часті сонячні дні дають можливість виконувати все більше садових робіт 🌿🌾 Настав час зайнятися підготовкою грядок, посівом насіння, обрізанням зимових чагарників та взагалі прибиранням саду 🌲🧹🍂

🪄Бур’яни будуть рости так само як і ваші рослини, тому тримайте їх під контролем, перш ніж вони розростуться. Найкраще викопувати їх ручними вилами, так ви зможете видалити все коріння. Збережіть розпушування для сухої погоди, оскільки бур’яни можуть повторно укорінитися, якщо ґрунт вологий.

🪄Потепління погоди стимулює розмноження слимаків та равликів, тому обов’язково вживіть заходів зараз. Органічні гранули на основі фосфату заліза так само ефективні, як і гранули на основі метальдегіду.

🪄В залежності від погоди весняні цибулинні, такі як нарциси, можуть почати в’янути наприкінці березня. Зірвіть квіти, що відцвіли, і покладіть їх у компостну купу. Підгодуйте цибулинні добривом, щоб у наступному році вони були сильними та красивими.

🪄Як тільки ваш ґрунт стане придатним для обробки, закопайте 5-сантиметровий (або більше) шар компосту або гною, що добре перепрів, у свої грядки, щоб підготуватися до майбутнього вегетаційного сезону. Ви також можете працювати з універсальними добривами.

🪄Встановіть опори. Якщо будь-які з ваших садових рослин або кучерявих рослин потребують опор цього року, поставте їх зараз, щоб рослини могли прорости крізь них.

🪄Найбільш ефективним способом поліпшення ґрунту у встановлених межах є мульчування поверхні 3-сантиметровим шаром органічної речовини, наприклад, садового компосту. Це також допоможе придушити бур’яни та затримати вологу у ґрунті.

🪄Підживлюйте дерева, чагарники та живоплоти добривом, що повільно діє, злегка вбиваючи його в ґрунт. Або мульчуйте плодові дерева перегноєм, що добре перепрів, або садовим компостом. Будьте обережні, щоб не насипати мульчу на стволи дерев.

🪄Підгодовуйте троянди спеціальним підживленням для троянд або збалансованим добривом. Обрізайте троянди зараз, щоб стимулювати нове сильне зростання.

🪄Пересаджуйте листяні дерева або чагарники. Зараз саме час виконати це завдання, за умови, що ґрунт не промерз і не заболочений. Садіть живі огорожі.

🪄На рослинах з’являються нові пагони, але ще є час зрізати багаторічники та листяні декоративні трави, завершіть обрізку мертвого листя, щоб звільнити місце для нових пагонів. Якщо у вас є садовий подрібнювач, пропустіть через нього старі стебла, перш ніж засипати компостну купу, оскільки вони швидше згниють.

🪄Якщо у вас є рододендрон, який потребує нового життя, виберіть цього місяця безморозний день, щоб сильно обрізати гілки.

🪄Завершіть обрізку сортів кизилу та салікса, а також інших чагарників, що вирощуються через їх барвисті зимові стебла. Обріжте їх прямо вщент, щоб стимулювати зростання нових стебел на наступну зиму.

🪄Зріжте з морозників старе листя, щоб позбавитися від листяних хвороб і зробити весняні квіти помітнішими.

🪄Оновіть сухі гортензії до появи нових пагонів. Скоротіть приблизно одну третину зростання минулого сезону.

🪄Зріжте осінні пагони малини до землі, щоб стимулювати зростання нових пагонів, які будуть родити восени. Обріжте кінчики літніх пагонів малини, які виросли за межі своїх опор; зрізати треба трохи вище за бруньки.

🪄Підживіть рослини лохини добривом для вересових рослин.

🪄Захистіть квітки абрикосів, персиків та нектаринів від морозу за допомогою екрану або садового флісу

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.