Календар садівника. Січень

Зимовий пейзаж. Дерево та кущі під снігом

У січні саме час перевірити стан саду та почати його обрізку, приділити увагу ремонту та підготовці садового інвентарю й посадкового матеріалу.
Перевірте всі дерева щодо пошкоджень кори гризунами. За необхідності використовуйте приманки чи пастки. Розвішані на деревах шматки сала приваблять у ваш сад дятлів, що полюють на комах.
Продовжуйте снігозатримання, щоб покращити захист рослин від морозу. Якщо не зробили цього раніше, оберніть мішковиною хвойні рослини. Крони молодих і низькорослих чагарників зв’яжіть шнуром, щоб гілки не поламало снігом, що осідає.

Двір під снігом
Освітлення ландшафту

Періодично струшуйте з рослин сніг. Якщо рослин занадто багато і ви не можете приділити увагу їм усім, постарайтеся струсити сніг хоча б із наймолодших рослин.
Слідкуйте за укриттям троянд. У разі сильних морозів та вітрів вживайте заходи для затримання снігу.
Уникайте прогулянок по замерзлому газону. На морозі травинки стають ламкими й при наступі – тріскаються та ламаються. У місцях пошкодження на газоні залишаються коричневі сліди, які навесні виглядатимуть непривабливо. Пошкодження зроблять цю ділянку сприйнятливішою до хвороб.

Січень — холодний і морозний місяць у саду і для нас, і для птахів, тому саме час подбати про пернатих. Крім викладання корму, слідкуйте за водою для птахів, яка може замерзнути.


Для птахів важливі ягоди, але до цього часу пернаті, зазвичай, з’їдають всі плоди. Це означає, що регулярне поповнення годівниць необхідне для виживання багатьох птахів у зимові місяці.


Як годівниця для птахів підійде стара новорічна ялинка, якщо нанизати на її гілки гірлянди з арахісу, попкорну, журавлини, фруктів та сала.


Гілки ялинки можна використати для мульчування багаторічників.

Кущі і молоді дерева взимку
Зимовий пейзаж. Мій проєкт вкритий снігом

Якщо ви не встигли посадити цибулинні до того, як земля замерзла, посадіть їх в окремі торф’яні горщики, виставте їх на вулицю і закопайте під товстою ковдрою з листя. Пересадіть їх у сад у будь-який час, коли дозволяє погода.

Січневе озеленення краще проводити у теплі. У похмурі зимові дні, яких у січні достатньо, саме час планувати весну займаючись садівництвом у кріслі з каталогами насіння в руках. Переглядаючи садові каталоги, шукайте рослини з покращеною стійкістю до комах, хвороб та посухи.

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *