Подорожі – найкраща освіта сучасного світу!

Приватний особняк в Сан-Джованні-Ла-Пунта, Сіцилія

Подорожі – це найкраща освіта сучасного світу! Вони змінюють світогляд, допомагають розвиватись, надихають новими ідеями. А ще вони надають приємний посмак… спогади… 🌟🌈

…За бажанням художниці та колекціонера Олени Ла Верде, приватний особняк на околицях містечка Сан-Джованні-Ла-Пунта, Сицилія, з його великим садом був перетворений на музей та парк сучасного мистецтва.

Приватний особняк в Сан-Джованні-Ла-Пунта, Сіцилія
Приватний особняк в Сан-Джованні-Ла-Пунта, Сіцилія

Впродовж багатьох років у тіні кипарисів, морських сосен, ліванських кедрів, цитрусових та оливкових дерев проводяться різноманітні культурні заходи, виставки та концерти.

Творчі пошуки синьйори Ла Верде присвячені креативного перероблення відходів та повторного використання матеріалів. Химерні інсталяції сучасного мистецтва перемежовуються з природною красою – так, скелети автомобілів, досконально вписані в ландшафт, за творчим задумом розповідають про подорож довжиною в життя.

Маєток складається з одного гектара парку та великої вілли на кілька поверхів, збудованої на початку 1970-х років інженером Енцо Ла Мальфа, чоловіком засновниці, як будинок для батьківщини.

Проєкт сформувався приблизно у 2000 році, коли Олена Ла Верде вже встановила у парку серію інсталяцій, створених як власне її художнім твором, так і іншими митцями.

Приватний особняк в Сан-Джованні-Ла-Пунта, Сіцилія
Приватний особняк в Сан-Джованні-Ла-Пунта, Сіцилія

Поступово місце перетворилося з приватного місця на жвавий культурний центр, занурений у пишну рослинність дерев та чагарників парку. Стародавній примірник араукарії домінує над усім, а стреліція, бугенвілія, сукуленти, що цвітуть під час сезону, забарвлюють сцену.

За десять років зароджуваний фонд придбав престижну колекцію сучасного мистецтва, колекцію вінтажного одягу та білизни (з кінця 18 століття до кінця 19 століття), а також документальну та книжкову колекцію зі зразками, що датуються до першої половини 16 ст.

Після смерті засновниці у 2012 році її син Альфредо, вступивши на посаду голови фонду, відкривши виставковий зал «Elena La Verde», де проводяться виставки та концерти, а також дві кімнати мистецтва, присвячені темам пам’яті та світу. Музей під голим небом, парк являє собою спогадливий і оригінальний синтез природи та культури, який однаково гідно керує місцевою флорою, багатою на оливкові дерева, фісташки, віники, дуби та кипариси 🌴🌲🌾

Чорні мережива на виставці
Демонстрація мережив на виставці

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *