Форзиція – весняний золотий дощ

💛 Справжня ознака весни – це цвітіння форзиції. Яскраво-жовті квіти часто починають цвісти, навіть коли на землі ще лежить сніг. Цей міцний листопадний чагарник росте в різних умовах і чудово почувається в більшості регіонів України.

🔸Кущі форзиції швидко зростають і вимагають регулярної обрізки для збереження привабливого зовнішнього вигляду. Їх краще обрізати так, щоб зберегти природну дугоподібну форму.

🔸Форзиція цвіте на старій деревині, її слід обрізати відразу після цвітіння, щоб зберегти квіти наступного року.

🔸Щорічно: використовуючи пару сучкорізів, видаліть гілки, що відмерли, і надайте їм потрібну форму після цвітіння.

🔸Кожні 2-3 роки: до того, як рослини вийдуть зі стану спокою наприкінці зими, виріжте від 1/4 до 1/3 найстаріших стебел, обрізаючи їх близько до землі, щоб відкрити центр куща та покращити циркуляцію повітря.

🔸Обрізка стебел тільки наполовину призведе до появи нових гілок прямо під зрізом, що призведе до надмірно густого листя, а квіти з’являться тільки на кінчиках.

🔸Обрізка або стрижка форзиції для живоплоту часто призводить до втрати квітів, а звичка до густого зростання, що виникає в результаті, може також збільшити ризик грибкових захворювань.

🔸Розрості рослини можна омолодити, підрізавши всю рослину на кілька сантиметрів над землею.

🔸Попри деяку посухостійкість, форзиція найкраще почувається з регулярним поливом. Щойно посаджені екземпляри поливайте один або двічі на тиждень; після укорінення поливайте при необхідності в жаркі посушливі періоди. Будьте обережні, щоб не перестаратися з поливом, це може викликати кореневу гнилизну або зробити рослини більш сприйнятливими до хвороб.

🔸Форзиції терпимі до широкого спектра ґрунтових умов, але воліють добре дренований ґрунт, багатий на органічні речовини. Ідеальний pH коливається від 6,8 до 7,7.

🔸Коли ґрунт правильно підібраний, форзиція практично не потребує додаткових добрив. За бажанням ранньою весною внесіть пролонговане добриво для дерев та чагарників відповідно до інструкції на упаковці.

🔸Мульчуйте органічною речовиною завтовшки від 3 до 5 сантиметрів, щоб зберегти вологу та придушити бур’яни.

4 comments

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *