Чи допомагає посадка дерев у саду боротися зі зміною клімату?

Пересадка крупноміру

Регулярно з’являються новини, пов’язані безпосередньо зі зміною клімату. І не секрет, що найбільш істотний внесок у цей кліматичний хаос – збільшення викидів вуглекислого газу.

На щастя, є потужна зброя для боротьби зі зміною клімату – лісовідновлення. Це гучна назва для простого акту посадки дерев. Дерева є наріжним каменем боротьби за скорочення шкідливого вуглекислого газу в атмосфері. Дерева відповідають за значне зв’язування вуглецю – безпечне зберігання вуглекислого газу – і підвищення стійкості довкілля.

Міжнародна дослідна група, яка була частиною глобальної ініціативи НАСА зі зміни клімату, опублікувала недавнє дослідження в журналі Science, в якому оцінюється глобальний потенціал відновлення лісових угідь як можлива стратегія пом’якшення наслідків зміни клімату. Вони визначили, що посадка більш ніж половини трильйона дерев у всьому світі може знизити викиди вуглекислого газу в атмосфері приблизно на 25 відсотків – цього достатньо, щоб звести нанівець 20-річні антропогенні викиди вуглецю за нинішніх темпів. “Це багато дерев”, – думаєте ви. «Невже це має значення, якщо я посаджу пару у себе на подвір’ї?»

Коротка відповідь – “так!” За даними Фонду лісонасаджень, одне доросле дерево може витягувати 48 фунтів вуглекислого газу з атмосфери за один рік, виділяючи натомість такий необхідний кисень. Таким чином, кожне посаджене дерево означає видалення більшої кількості вуглекислого газу та меншу шкоду навколишньому середовищу. Тільки уявіть, якби кожен у нашому районі посадили лише одне дерево.

І на цьому переваги посадки дерев не закінчуються. Дерева керують зливовими водами та обмежують ерозію ґрунту. Їхня коренева система допомагає стабілізувати і підтримувати ґрунт, а крона створює тінь і допомагає зберігати прохолоду в наших будинках та дворах. Дерева також служать їжею та укриттям для птахів та інших диких тварин, включаючи важливих запилювачів, які удобрюють та допомагають збільшити кількість інших корисних рослин.

Якщо вам потрібна консультація, щодо підбору та посадки дерев, я завжди готова з вами співпрацювати. Дзвоніть по телефону або пишіть мені у директ.

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *