Як нагодувати та захистити своїх пернатих друзів у холодні місяці

Синички люблять підгодовуватись салом у мігдалі

Спостерігати за птахами у дворі – це чудове заняття у будь-яку пору року. Взимку природних джерел їжі стає мало, тому птахи будуть біля ваших годівниць, заповнених їжею. В зв’язку з цим необхідно:

1. Пам’ятати про безпеку. Щоб годівниці не стали джерелами хвороб, чистіть та відбілюйте їх не рідше одного разу на тиждень (мити годівницю водою з милом, потім замочити в 10% розчині відбілювача на 10 хвилин і після ретельно ополоснути).

Пілгодовую пірнатих друзів
Сойка у годівниці

2. Створити довкілля для птахів. Дерева та чагарники, особливо вічнозелені, служать птахам для відпочинку та укриття від дощу, снігу, вітру та хижаків. Зробіть гай кущів у віддаленому місці у дворі з підстриженими гілками, де птахи змогли б сховатися. Ящики для гніздування та шпаківні також надають птахам безпечні місця для укриття від негоди. Обов’язково вичищайте їх восени та навесні.

Дерева та чагарники, що дають плоди до зими, такі як падуб, калина, глед, сумах оленерогий та вісковниця, є природними джерелами їжі для птахів. І не поспішайте обрізати багаторічні рослини, що несуть насіння. Ехінацея, рудбекія волосиста, безліч декоративних трав та низка інших місцевих рослин можуть служити їжею для птахів усю зиму.

Синиця сало
Шпаківня з птахами

3. Взимку птахам потрібно більше калорій, щоб зігрітися і пересуватися, тому обов’язково запасайтеся продуктами для годівниці, багатими жирами та оліями. Насіння соняшника і насіння будяка подобаються різним птахам. Сало – суперпродукт для птахів узимку, особливо для тих, які у теплі місяці харчуються комахами.

4. Зберігати годівниці у захищеному стані та заповненими. Розміщуйте годівниці у захищеному від сильного вітру місці. Часто ідеальним варіантом є підвітряна частина високих вічнозелених дерев або під навісом на ґанку. Найкраще, щоб навколо годівниці був відкритий простір, щоб птахи могли спостерігати за небезпекою з місцями для сидіння поблизу і щоб легко отримати доступ до укриття від хижаків. По можливості тримайте годівниці закритими, щоб захистити корм від дощу та снігу.

Синичка у саморобній годівниці
Снігур у годівниці

5. Забезпечення прісною водою не менш важливе, ніж годування птахів узимку. Тримати воду треба свіжою та талою. Керамічні ванни для птахів можуть тріснути в холодну погоду, тому пластикові або металеві – безпечніші.

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *