Ви впевнені, що бажаєте ландшафт з низькими експлуатаційними витратами?

Багато хто з моїх клієнтів кажуть, що їм потрібний «ландшафт, який не потребує особливого догляду». Але “Низькі експлуатаційні витрати” суб’єктивні. Деяким достатньо 2-3 днів, проведених у саду щомісяця. Інші просто хочуть, щоб бригада догляду за газоном могла впоратися зі всім цим за 20-30 хвилин на тиждень. Тоді як є люди, які насправді не хочуть обслуговування (і єдинорога як домашню тварину)

Я можу спроєктувати ландшафт, який справді не потребує особливого догляду, але постійно стикаюся з проблемою. При розгляданні плану ландшафтного дизайну, за яким буде дуже легко доглядати (і гарно виглядати), клієнти вносять зміни, які підривають цю мету та не готові йти на жертви, необхідні для його створення. Це правда навіть тоді, коли я ясно даю зрозуміти, що деякі рослини, методи та елементи пропонуються тому, що вони потребують мінімального обслуговування. 

Основні принципів проєктування ландшафтів з низькими експлуатаційними витратами:

🔖 Правильна рослина у правильному місці. Розлогі рослини хороші, якщо ви саджаєте їх там, де у них є для цього місце. Великі рослини також потребують достатньо місця. Не садіть пампасну траву на смузі паркування. Це як купити німецького дога для свого крихітного будиночка.

🔖 Хардскейп. За гравієм набагато легше доглядати, ніж за газоном. Доріжки не потребують щотижневої уваги. А сухий сад справді працює як бар’єр від бур’янів. Хоча інвестиції в хардскейп часто бувають великими, а іноді і нефункціональними, віддача полягає в роках вільних від садівництва літніх вихідних.

🔖 Відкритий простір. Не потрібно засаджувати кожен квадратний сантиметр ландшафту. Якщо ретельно вибирати рослини й продумано розміщувати їх, можна створювати відкриті простори, які мають контури та сенс. В чому суть? Вільні місця вимагають мінімального та дуже простого догляду: висмикувати бур’яни, прибирати листя.

🔖 Прямі лінії. Загалом за садом з чітко окресленими просторами легше доглядати. Це означає, що принаймні на папері ваш дизайн може виглядати трохи простим.

🔖 Не залишайте відкритого ґрунту, якщо не бажаєте бруду або пилу: бур’ян розростеться, а коли опаде листя, грунт не стане видно. Сад у стилі «Голландська хвиля», може вимагати мінімального догляду, але взимку залишаються злакові та багаторічнники, які на початку весни потрібно зрізати до землі і почекати, поки вони виростуть.

🔖 Найкращі рослини для саду з низьким рівнем догляду – вічнозелені, повільно зростаючі, що мають відмінну структуру, яку потрібно рідко обрізати, що мають певний колір і можуть ніколи не цвісти. Але якщо квіти це те, що ви найбільше цінуєте в рослинах, вам буде важко мати сад, по-справжньому не потребуючий особливого догляду.

🔖 Обмежте різноманітність рослин. За чим легше доглядати: за азалією, японською анемоною та ехінацеєю або за трьома японськими анемонами. Масові посадки кількох обраних сортів дозволять вам впливати на ваш сад, не підвищуючи рівень обслуговування. Ви доглядатимете за ділянками, а не за окремими рослинами.

🔖 Переосмисліть свій газон. Вам може знадобитися менше газону. Або еко-газон, що складається із суміші трав та інших низькорослих рослин, — це дуже простий спосіб покрити велике місце. Тим не менш, це не буде виглядати як поле для гольфу, а ще вам потрібно буде почуватися комфортно, дозволяючи йому трохи кудлатитись.

Просте планування, прості матеріали. Не вирощуйте траву між бруківкою; її потрібно косити, обрізати і поливати більше, ніж решту вашого газону.

Або будьте готові до витрат. У вас може бути концептуальний, пишний, барвистий сад, що не потребує особливого догляду. Але це також не може бути низьким чи навіть помірним бюджетом. Ми будемо інвестувати в ландшафт, безліч рослин, трудомісткі методи встановлення та деякі матеріали преміум-класу. І, ймовірно, спочатку це не буде низьким рівнем обслуговування, тому вам потрібно буде запрошувати спеціаліста, який дбатиме про ваш ландшафт..

Мені подобається проектувати сади, які не потребують особливого догляду, — це складне завдання. Тому, якщо ви хочете проводити час, насолоджуючись своїм садом, а не працюючи в ньому, відкоригуйте свої очікування, і ви зможете отримати саме це. І не хвилюйтеся, добре спроектований ландшафт може бути як привабливим, так і невибагливим у догляді.

4 comments

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *