10 найкращих рослин для боротьби з ерозією

Vinca Minor

Кращими рослинами для боротьби з ерозією є ті ґрунтопокривні та чагарники, що сильнорослі, привабливі та мають кореневу систему, яка ефективно утримує ґрунт на пагорбі. У них має бути розлоге листя, щоб уповільнити швидкість сильного дощу. Найкрасивіша рослина, яку ви знайдете в садовому каталозі, розчарує вас, якщо ви виростите її в неправильних умовах (занадто багато тіні чи сонця) або для виконання функції, на яку вона не підходить. 

Ви також повинні знайти баланс між красою та користю рослини, тому що навряд чи захочете засадити свою територію рослинами, які поширюватимуться за межі, які ви для них визначили. Деякі з найкращих рослин для боротьби з ерозією виявляться надто агресивними, тому оцінюйте вибір у кожному конкретному випадку.

1. Vinca Minor – Барвінок малий належить до ґрунтопокривних рослин, здатних рости в тіні. Ця низькоросла (від 7 до 15 см) вічнозелена рослина, яка стійка до посухи від природи, зніме з вас частину навантаження по догляду. Круті схили пагорбів можуть бути одними з найменш доступних ділянок ландшафту, тому і полив рослин у таких місцях може бути дуже проблематичним.

2. Повзучі ялівці, що стеляться, належать до ґрунтопокривних рослин, що люблять багато сонця. На щастя, вони залишаються невисокими (до 30 см) та морозостійкими. Ці вічнозелені рослини прикрашають ландшафт цілий рік: – Блакитний килим (J. horizontalis Wiltonii): цінується за блакитне листя – J. horizontalis ‘Prince of Wales’ один із найнижчих видів (15 см у висоту) – J. horizontalis ‘Lime Glow’ для тих, хто віддає перевагу жовтувато-зеленому листю.

Juniperus horyzontalis Wiltonii
horizontalis 'Prince of Wales'
Forsythia suspensa on a slope

3. У важких випадках ерозії, коли потрібні швидкі результати, чагарники можуть бути кращими рослинами для боротьби з ерозією: вони пускатимуть в ґрунт більші й міцніші корені, які утворять чіпку кореневу систему, що відмінно утримує ґрунт. Форзиція – один з таких чагарників, який цвіте ранньою весною. Плакуча форма (Forsythia suspensa) може бути особливо хорошим вибором для утримання ґрунту на схилі: там, де пониклі гілки стикаються з землею, вони пускають коріння, таким чином діючи як ґрунтопокривні.

4. Японський молочай Pachysandra terminalis являє собою невисоку (15 см) вічнозелену ґрунтопокривну тінисту листяну рослину з маленькими білими квітами. Листя має шкірястий привабливий зовнішній вигляд.

Lamium maculatum

5. Плямиста кропива Lamium maculatum поєднує в собі гарне листя і гарні квіти. У неї сріблясте листя, а забарвлення квіток, залежно від сорту, зазвичай біле, рожеве або пурпурове. Рослина заввишки 30 см терпимо до повної тіні.

6. Бордюрна трава Liriope spicata виглядає декоративною, але нею не є. Цей багаторічник (30 см заввишки) насправді належить до сімейства спаржевих та любить півтінь. Silver Dragon – ряболистий сорт з яскравим листям і ефектними квітковими шипами.

7. Чорна трава Мондо, трава чорної мавпи, стійка до сонця чи півтіні. Ophiopogon planiscapus Nigrescens (висотою 30 см) вирощують через чорний колір її трав’янистих стебел. Навіть ягоди, що іноді змінюють його квіти, чорні. У сонячному місці вирощуйте цю незвичайну рослину як компаньйон для Sedum rupestre Angelina; золотий колір листя останнього створить разючий контраст.

8. Повзучий флокс. На додаток до боротьби з ерозією, Phlox subulata привертає загальну увагу під час весняного цвітіння своїм килимом з яскравих кольорів різних забарвлень.

Osmunda Claytoniana

9. Перервана папороть з фертильними листочками – дика рослина, що росте на тінистому схилі. Кореневища дозволяють Osmunda Claytoniana (від 60 до 92 см заввишки) поширюватися і мінімізувати ерозію. Це також відмінний вибір для вологих схилів та пагорбів.

10. Cotoneaster horizontalis — ще один чагарник, який вважається одним із найкращих рослин для боротьби з ерозією. Вам сподобається його горизонтальна форма, якщо ви шукаєте сорт, який не стає занадто високим (90 см), але який розпускається і пускає велике міцне коріння, яке стабілізує землю на схилі. Як і Forsythia suspensa, його гілки укорінюються там, де контактують із ґрунтом. Його яскравий осінній колір та червоні ягоди – приємний бонус.

Коли дозволяють умови вирощування, немає нічого кращого, ніж пишні квітучі ґрунтопокривні рослини, що покривають схил пагорба. Якщо у вас достатньо місця, розгляньте можливість вирощування суміші з різним періодом цвітіння. Навіть ті рослини, у яких недостатньо потужна коренева система, щоб утримувати ґрунт, можуть служити певній меті: вирощуйте їх між найкращими борцями з ерозією, щоб надати схилу більше краси.

На додаток до вирощування багаторічних ґрунтопокривних рослин та чагарників, які поширюватимуться і пускатимуть коріння, щоб утримувати ґрунт, розгляньте можливість створення терас. Звичайний домашній майстер цілком здатний робити тераси за допомогою невеликих підпірних кам’яних стінок, але для крутих схилів, яким загрожує ерозія, цю роботу краще довірити професіоналам.

3 comments

 1. בקיצור, אם בן אדם מצליח בסקס – זאת
  אומרת שהוא גם יצליח בעבודה
  ובתחומים אחרים. בכל שנה מחדש אתם שואלים את
  עצמכם מה תוכלו להעניק במתנה
  לבן או בת הזוג, בן משפחה, מכר, חבר או קולגה מהעבודה.

  כאן לא שואלים אתכם שום דבר ובטח
  שלא דורשים מכם יותר ממה שיש לכם להציע.

  אין שום בעיה, באתרי נערות ליווי יש הכול –
  בחורות מכל הסוגים. נציין שכל חדרי האירוח הנמצאים
  באתר ובאפליקציה הם חדרים המיועדים לאירוח על בסיס שעות ורובם מצעים גם שירות דיסקרטי, בנוסף ממתינים לכם
  לופטים לפי שעה ווילות לפי שעה אותם תוכלו להשכיר לטובת מסיבות מכל הסוגים ולשלם רק עבור זמן השימוש בהם ולא יותר, מה שחוסך לכם המון כסף.
  במאגר, דירות חדר דיסקרטיות המיועדות לזוגות, דירות בנות מספר חדרים המיועדות לצרכי אירוח משותף של מספר זוגות או אחרים ודירות יוקרה מפנקות
  במיוחד המיועדות גם לצרכי אירוח מסיבות פרטיות ברמה הגבוהה ביותר.
  3.תרגלו נשימות. המטרה היא כמובן להביא
  אתכם למצב של הרפייה ורוגע עוד לפני הכניסה אל חדר הטיפולים.

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.