Перлога – найпопулярнійший садовий аксесуар

Перлога в ландшафті над доріжкою

Один з найпопулярніших садових аксесуарів – арка. У доповненні з в’юнкими рослинами, арки та перлоги створюють романтичну атмосферу в будь-якому садовому стилі.

Чим арка відрізняється від перголи? Пергола, як арка, потрібна для того, щоб доповнювати ландшафтний дизайн своєю витонченою формою, підтримувати виткі рослини й прикрашати архітектурні форми.

Арка – це вузька конструкція, П-подібна або схожої форми, якою заведено ділити територію на зони, зробити вхід на територію або просто прикрасити садову доріжку.

Перголою називається конструкція, яка має кілька арок, збудованих одна за одною. З перголами можна зробити зелений коридор або встановити патіо на ділянці.

Трояндова арка
Гліцинія навесні перлога

По суті, арка і пергола – це та сама конструкція, яка може відрізнятися тільки своєю довжиною, а точніше – глибиною.

Які переваги надають такі садові архітектури ландшафту? За допомогою арок та перлог можна:

🌹 обрамити точку огляду – фокусу вашого саду або центрального елемента, щоб запропонувати візуальний інтерес;
🌹 декоративно покращити ландшафт;
🌹 збільшити висоту відкритого простору, що дозволить висаджувати рослини на різних рівнях – на відміну від звичайних квіткових клумб на рівні землі;
🌹 можуть служити парадним входом до саду;
🌹 додають усамітнення та затишок на відкритому просторі;
🌹 затінює місце, де можна сховатися від жаркого сонця.

Садові арки доступні різної висоти та ширини, виготовляються з дерева чи металу. Їх можна розмістити над доріжкою, посеред галявини або на клумбі, або розташувати між окремими частинами саду, щоб створити візуальний зв’язок. 

Арки також можна розмістити поряд з живоплотом або парканом, щоб сформувати конструкцію, схожу на перголу.

Довкола високої арки, особливо коли вона прикрашене квітами та листям та виконує роль центрального елемента, можна спроєктувати сад. Широкі арки ідеально підходять для доріжок та входів, які ведуть, можливо, з декоративного саду до городу.

Під білим навісом відпочинок
Гліцинія в саду Жермена

Арки є ідеальним поєднанням декору та практичності. Існує величезний вибір стилів та цін. Їх розробляють і виготовляють все провідні бренди садових конструкцій, тому ви не будете розчаровані ні продуктом, ні тим ефектом, який арка додає саду.

Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *